Ze skanerem na Zakrzówku vol. 2


Zgodnie z pierwotnymi założeniami projektu „Zakrzówek” w piątek 14.03 grupa 6 członków KNG Dahlta z dr inż. Pawłem Ćwiąkałą pojechała na słynny krakowski kamieniołom celem wykonania drugiego pomiaru monitorującego stan tamtejszych ścianek wspinaczkowych.

Pomiary, tak jak poprzednim razem, rozpoczęliśmy z samego rana spotykając się o 6:30 na naszym Wydziale. Zabraliśmy cały niezbędny sprzęt (tym razem był to skaner C10 oraz tachimetr TCRA 1102). Po chwili przeznaczonej na pakowanie, pokrzepieni pięknie zapowiadającą się pogodą, wyruszyliśmy w drogę. Na miejscu zameldowaliśmy się dokładnie o 7:30 i od razu z dużym zapałem zabraliśmy się do pracy, część ekipy, która uczestniczyła w poprzednim pomiarze, dobrze znała przydzielone zadania dzięki czemu robota od samego początku szła bardzo sprawnie. Natomiast osoby, które pojawiły się po raz pierwszy na pomiarze mogły pod czujnym okiem dr Ćwiąkały poznawać tajniki skanera C10 i chodź może na początku podchodziły do niego z lekką obawą to pod koniec pomiarów już nikt nie miał problemów ze wskazywaniem tarczek czy ustawianiem odpowiednich parametrów skanowania. Dodatkowo celem sprawdzenia geometrii rozmieszczenia tarczek pomiarowych wykonaliśmy pomiary tachimetrem TCRA 1102.

Czas, kiedy skaner intensywnie wykonywał swoją prace, wykorzystaliśmy na liczne rozmowy, ciekawe dyskusje oraz przede wszystkim śmieszne anegdotki (a jak wiadomo zarówno dr Ćwiąkała jak i nasz prezes zawsze mają kilka w zanadrzu), dzięki temu była to idealna okazja do integracji, a piękna pogoda dodatkowo umilała czas.  Jednak nasza aktywność nie ograniczała się do pomiarów i rozmów. Wykorzystując nasz sprzęt wspinaczkowy, nota bene niezbędny przy zamontowaniu dwóch tarczek, umiejętności członków ekipy oraz otaczające nas warunki postanowiliśmy uatrakcyjnić nasz pobyt. Zakładając odpowiednią asekuracje daliśmy każdemu możliwość wypróbowania swoich sił na jednej z tamtejszych dróg wspinaczkowych. Trzeba przyznać, że wszyscy wykazali się ogromnym samozaparciem i walecznością. I chodź rywalizację wygrał nasz prezes pokonując w drugiej próbie całą drogę to od razu zapowiedziane zostały rewanże, a słowa uznania należą się każdemu.

Teraz czeka nas opracowywanie zebranych materiałów i wyznaczanie zmian, jakie zaszły pomiędzy pomiarami.

W pomiarach wzięli udział: Monika Daroch, Kamil Kaczorowski, Paulina Karaś, Agnieszka Puzia, Sylwia Sowińska oraz autor relacji. Natomiast za wsparcie merytoryczne i techniczne odpowiedzialny był dr inż. Paweł Ćwiąkała.

 

Paweł Wiącek

 

[nggallery id=22]