365. Dokładnie tyle dni minęło od ostatniego grudniowego spotkania członków Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji. 12 grudnia 2014 r. coroczna tradycja ogarnęła Rzeszów – do stolicy Podkarpacia z całej Polski zaczęli zjeżdżać młodzi geodeci. Niektórzy podróżowali sami, inni łączyli się w większe grupki, ale w końcu wszyscy, mniej lub bardziej spóźnieni, dotarli do auli Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie. To właśnie działające przy tej uczelni Koło Naukowe Studentów Geodezji „Geoteam” pełni prezydencję w Klubie na rok 2014/2015.
Na spotkaniu, oprócz wspomnianego KNSG „Geoteam”, pojawiło się także Koło Naukowe Geodetów Dahlta, a także przedstawiciele sześciu innych geodezyjnych jednostek studenckich z całej Polski:
- Koła Naukowego Geodetów „GeoPixel” z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
- Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
- Międzynarodowego Koła Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSiN” z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
- Stowarzyszenia Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii „Geoida” działające przy Politechnice Warszawskiej
- Studenckiego Koła Naukowego Geodetów „Agrimensor” z Politechniki Śląskiej w Gliwicach
- Studenckiego Koła Naukowego Geodetów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
W posiedzeniu udział wzięli również przedstawiciele władz uczelni z Panią Dr Sylwią Pelc – J. M. Rektor WSI-E w Rzeszowie na czele, a także Prezes rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich, pan Krzysztof Cisek. Pan Prezes uroczyście powitał studentów na spotkaniu i skutecznie przekonywał, że geodezja to najstarszy zawód świata. Pani Rektor również przekazała kilka ciepłych słów do adeptów geodezji.
KNG Dahlta reprezentowane było przez Paulinę Karaś oraz Kamila Kaczorowskiego. W związku z tym, że celem spotkania było podsumowanie działalności OKSG w kończącym się roku, osiągnięcia KNG Dahlta na przestrzeni ostatniego roku przedstawił Kamil Kaczorowski. Zaprezentował wykonane projekty, wspomniał o konferencjach, obozach naukowych, a także imprezach naukowych. A było ich niemało. Najistotniejszym punktem tego grudniowego spotkania były obrady, mające na celu ustalenie szczegółów organizacji X Jubileuszowej Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji.
Po zakończeniu obrad i na drugi dzień spotkanie miało mniej oficjalną formę. (Prawie)Każdy chciał zwiedzić stolicę Podkarpacia, więc w ramach integracji goście zostali oprowadzeni po starej jej części. Po sfotografowaniu się z słynnym rzeszowskim Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego, można było wrócić spokojnie do domu. Następnie spotkanie członków OKSG już w kwietniu, podczas Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji. Do zobaczenia!